Konkurs na lidera grupy badawczej w tematyce „Gospodarka okrężna – magazynowanie energii”

W związku z realizacją Programu Inicjatywa Doskonałości, Działanie I.3.4 „Stworzenie trzech zespołów naukowych inicjujących powstanie sieci prowadzących badania z zakresu chorób cywilizacyjnych, nowych typów zanieczyszczeń środowiska oraz gospodarki o obiegu zamkniętym” Uniwersytet Warszawski ogłasza konkurs na zatrudnienie pracownika badawczego, którego zadaniem będzie stworzenie nowego, interdyscyplinarnego zespołu naukowego. Będzie on pełnił funkcję Kierownika Projektu w myśl Zarządzenia nr 115 Rektora Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 1 czerwca 2020 r. w sprawie realizacji programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” na Uniwersytecie Warszawskim (Monitor UW, poz. 246).

Zespół, pod kierunkiem laureata konkursu będzie zobowiązany do realizacji, zaproponowanego przez laureata konkursu i zaakceptowanego przez Uniwersytet Warszawski projektu badawczego w zakresie badań naukowych o przełomowym charakterze w obszarze badawczym „Gospodarka o obiegu zamkniętym – magazynowanie energii”.

Szczegółowe cele badań:

• projektowanie i prototypowanie elektrochemicznych magazynów energii;
  • badanie biologicznych aspektów wytwarzania i magazynowania energii;
  • badanie fizycznych podstaw procesów zachodzących w nowoczesnych materiałach elektrodowych.

Termin naboru wniosków upływa 25 stycznia 2021.

Treść ogłoszenia (wersja PL)

Treść ogłoszenia (wersja ENG)

Więcej informacji: www.inicjatywadoskonalosci.uw.edu.pl

Data publikacji: 05 grudnia 2020